Telefon
WhatsApp
Bambu Çatı Kaplama
Bambu Çatılar  son dönemlerde fazlası ile tercih edilmeye başlandı. Özellikle çiftlik ve yayla evlerinde tercih edilen papür çatılar eskilerde daha fazla ahır çatı olarak tercih edilmekteydi. Bu papür çatılar son dönemlerde evlerde kullanılırken daha da yeni zaman bar ve restoranları çatıları olarak kullanılmaya başlandı. Bu çatıların sıkça tercih edilme nedeni de tatil bölgelerinde daha fazla egzotik bir görüntü sağlaması oluyor. Daha çok tropik bölgelerde rastladığımız papür çatılar artık ülkemizdeki tatil bölgelerinde de kullanılmaktadır. İnsanların farklı mekânlardaki tatil arayışları nedeni ile turistlerin daha fazla tercih ettiği bu tropik ülkelerin egzotik havasını ülkeye taşımak isteyen yatırımcılar hem daha makul fiyatlarda tatil mekânları oluşturuyor hem de daha ucuza tatil mekânları oluşturuyorlar.
 
 
 

 Depreme Daha Dayanıklı Çatılar

 

Papür Çatılar  depreme daha dayanıklı olduğu için genellikle yaylalarda veya çiftlik evlerinde sıkça tercih ediliyor. Bu çatılar mevsimsel değişikliklere göre farklılıklar yarattığı için daha fazla sıcak bölgelerde ve yağmurun az yağdığı beldelerde kullanılmaktadır. Papür çatılar konusu ile ilgili uzman olan ve yılların tecrübesini üzerinde taşıyan ustalar bu hususta her geçen gün geliştirdikleri çatılar için farklı formlarda oluşturmuşlardır.
        Daha modern biçimler de üretmektedir. Bazen Asya ülkelerine özgü sivri modelleri uygularken bazı durumlarda de tamamıyla batıya özgü modelleri tercih ediyorlar. Önemli olan çatının uzun yıllar kullanılabilmesidir. Bu tarzdaki çatılar insanlara gelip geçici mevsimsel bir çatı gibi görünse de aslında oldukça dayanıklı olmaktadır.
 
 
 

 Kamelyalarda BAMBU Çatılar

 
         Kamelyalarda genelde çatılar papürden olabiliyor. Papür çatılar kamelyalarda şık görüntüleri ile de her zaman tercih ediliyor. Gerek düz gerekse de sivri olarak geliştirilen bu kamelyalardaki papür çatılar insanlarda tropik bir hava estiriyor. Her zaman kullanılabilecek bu papür çatılar oldukça ucuz bir maliyeti olduğu için hernet rahatça yaptırabileceği bir çatı türüdür. İnsanlar farklı egzotik alanlara duydukları için artık aşağı yukarı her mekânda papür çatılardan yararlanıyor. Daha çok ufak egzotik kafeteryalarda gördüğümüz bu papür çatılar artık çoğu büyük ve salaş restorandın çatısı şeklinde de kullanılabiliyor. İnsanları daha fazla çeken bu çatılar işletmecilerin kurtarıcısı olmuş durumda.