Telefon
WhatsApp
Bambu Kargı

 

En sık kullanılan dekorasyon malzemesi olan bambular, hemen hemen tüm mobilya ve dekorasyonlarda kullanılmaktadır. Dayanıklı ve uzun ömürlü olan bambular, suya dayanıklılıkları ile de oldukça fazla tercih edilmektedir.  ile detaylı bilgiler şunlardır:

 

        kullanım alanları: Özellikle çatı yapımında oldukça fazla kullanılır. Su geçirmez ve hava faktörlerine karşı diğer doğal malzemelerden çok daha dayanıklıdır. Hafif yapısı ile olası çökme durumlarında yaralanmaları azaltır. Doğal bir malzeme olması sebebi ile ısıya ve güneş ışıklarına karşı yalıtım özelliği gösterir. İç mekânların daha serin olmasını sağlar. Özellikle tatil bölgelerinde  kullanımı oldukça fazladır. Dış mekân sahil dekorasyonlarında, açık alanlardaki restoranların üzerini kapatmada, soyunma kabinleri imalatında, turistik bölgelerdeki küçük kulübelerin yapımında kullanılan bambu, şık görüntüsü ile de konukların beğenisini kazanmaktadır.

 

            Kimyasal maddelere karşı alerjisi olan kişilerde doğal bir malzeme olan bambuyu tercih etmektedirler. Havuz çevresini kapatmak ve şık bir görüntüye ulaşmak içinde bambu kargılar oldukça fazla tercih edilen bir yöntemdir. Bahçe duvarı ve bahçe giriş kapısında da turistik tesisler ve gayrimenkul sahipleri tarafından da oldukça fazla kullanılır. Diğer inşaat malzemelerine göre çok daha ucuz ve dayanıklı olması şık görüntüsünün yanı sıra tercih edilmesine neden olan unsurlardır. Bazı mekânların yer kaplamalarında da gerekli işlemler yapıldıktan sonra bambu kargılar kullanılabilmektedir.

 

             İç ve dış mekânlarda mobilya imalatı ve dekorasyonlarında da bambu çok kullanılan bir malzemedir. Dış mekân oturma grupları ve masalarında bambu kargılar oldukça fazla kullanılır. İç mekân dekorasyonlarında da tamamen kişinin zevkine göre kullanılabilir. Bambudan yapılmış saksılar çok daha doğal ve organik bir görüntü yaratırken, bambu ile kaplanmış duvarlar ile tropikal bir hava mekânlarınızda yaratabilirsiniz.

 

             kullanmanın faydaları: Hafif ve kolay bulunabilir olmasıyla, zaman içerisinde gerekecek tadilatlarda kolaylık sağlar. Dayanıklı ve suya karşı geçirmez olması iç ve dış mekân yalıtımlarına olanak sağlar. Güneşe ve ısıya karşı gösterdiği yalıtıcı özelliği ile mekânların daha serin olması sağlanır. Farklı dekorasyon ve inşaat malzemeleri ile de kolaylıkla birlikte kullanılabilir ve yeni dekorasyon seçeneklerine olanak sağlar.