Telefon
WhatsApp
Doğal Ot Kaplama

 Doğal ürünlerin rahatlatıcı etkisi ve bu konudaki farkındalığının artması, günümüzde doğal ürünlere ve doğal ürünlerle döşenmiş mekânlara ilgiyi arttırmakta. Eskiden kullanılan tekniklerin faydaları ve pratikliği fark edildikçe günümüzde de bu teknikler yaygınlaşmaya başladı. Doğaya daha saygılı, onunla barışık ve iç içe olunması sağlayan gibi teknikler artık oldukça popüler. Bu tekniklerle insanlar hem doğaya zarar vermemeyi hem de şık mekânlar yaratmayı hedefliyor. Tatil köylerinde, plajlarda, otellerde gördüğümüz bu elegan dekorasyon çeşidini evlerimizde ve bahçelerimizde de kolaylıkla uygulatabilir ve kullanabiliriz.

 

 DOĞAL OT KAPLAMANIN KULLANILDIĞI YERLER:

 

            Havuz kenarında, kamelyalarda ve değişik oturma alanlarında kullanacağınız mekânlarınızı daha seçkin yapabilir ve farklı dekore edilmiş bir yer haline getirebilir. Otelinizin bahçesinde yaratacağınız çardak, plaj kenarı oturma mekânları, açık hava yemek salonları gibi alanlarda kullanacağınız otelinizin ya da pansiyonunuzun daha çok dikkat çekmesini ve tercih edilmesini sağlayacak. Üstelik şemsiyelerde de kullanabilen bu ot kaplama basit bir plajı bile bir cennete dönüştürebilir.

 

             Kafenizin değişik oturma veya yemek alanlarına yapacağınız doğal otlardan dekorasyonlarla kafenizi hep gidilmek istenen bir yer haline getirebilirsiniz. Havuz başında da kullanabileceğiniz bu ürünler suyun da vermiş olduğu etkiyle mekânları daha çekici ve arzulanan bir mekân haline getirecek. İç mekânlarda ayırıcı bir eleman olarak da kullanabileceğiniz veya dekoratif bir giriş perdesi olarak kullanabileceğiniz bu kaplama sizi doğadaymış gibi hissettirecek.

 

 DOĞAL OT KAPLAMANIN FAYDALARI:

 

            Bu ürünler görüntüsüyle tüm gün kullandığımız ve bizi motive eden mekânları şık yapmasının yanı sıra enerjimizi yükselterek ruh halimizi de etkilemekte. Sadece dekoratif özellikle kalmayıp özellikle rüzgârdan ve güneşten bizi çok iyi koruyabilmekte. Sonbahar aylarında bile dışarıda rahatça oturabileceğiniz veya yemek yiyebileceğiniz mekânlar yaratmakta yardımcı olan bu yöntem size gölgelik ve sakin bir yer sağlayacaktır.

 

            Rüzgâr kesen bu kaplama çeşidi hem bunaltıcı bir mekân yaratmanızı engelleyecek hem de orada daha dingin bir yer oluşturmanızı sağlayacaktır. Malzemesinin özellikle ülkemizde kolayca bulunması ve bir zarar anında yenilenmesinin kolay olması da bu ürünün tercih edilme sebeplerinden.