Telefon
WhatsApp
Kamelyalar

Evlerimizin bahçelerinde, işyerlerinde mola alanlarında, hastane bahçelerinde, sıklık ile rastladığımız , insanların oturma ve dinlenme alanları için üretilmektedir.

 

 Kamelyaların sağladığı faydalar nelerdir?

 

            Kamelyalar, genellikle dinlenme alanlarında tercih edilmektedir. Özel mülklerimizin bahçelerinde yapılandırılan , üstü kapalı ahşaptan yapılan bir uygulamadır. Üst kısmında ahşap çatısı olan ve alt tarafında yine ahşap direkler ile sabitlenen ve güçlendirilen kamelyalar, oturmak ve dinlenmek için çok faydalıdır.

 

 Kamelyaların kullanım alanları

 

            Genellikle toplu ve ortak kullanım alanlarında, oldukça kullanımı yaygındır. Hastane bahçelerinin kafeteryalarında yapılandırılan kamelyalar, hasta ve hasta yakınlarının dinlenmeleri için, geniş bir alana konumlandırılmaktadır. , ahşap şeklinde olabileceği gibi, tente biçiminde de yapılmaktadır. Hastane gibi ortak kullanım alanlarının dışında, işyerlerinde işçilerin ve personellerin mola saatlerinde dinlenmeleri için de kullanılmaktadır. Çatı biçiminde konumlandırılan kamelyalar, kış aylarında örtülecek şekilde de tasarlanabilmektedir. Kış aylarında kamelyalar, çatı kısmından aşağıya doğru sarkacak bir şekilde, kalın naylon indirilmektedir. Kalın naylonun her bir kenarında fermuarları bulunmaktadır. Bu fermuar sayesinde, aşağıya indirilen örtüler, kamelya ile birleştirilerek, kış aylarında da, oturma alanı yaratılmaktadır.

 

             Kamelyaların iç kısmında, oturma alanları da yapılmaktadır. Kamelyaların yapılış şekillerine göre, daire, kare biçiminde olacak şekilde, ahşap sedir ya da bank şeklinde oturma alanları da inşa edilmektedir. Kamelyaları monte ederken, montajı yapacak kişilerin, dikkatli ve sağlıklı bir şekilde birbirine tutturulması gerekmektedir. Aksi takdirde, sonu hiç de hoş olmayan kazalara davetiye çıkartabilir. Kamelyalar, cafelerin bahçelerinde kullanılmaktadır. Özellikle sigara kullanımının yasak olduğu bölgelerde, kullanılan kamelyalar sayesinde, sigara içme alanları da oluşturulmaktadır. Bu yüzden müşteri memnuniyeti, personellerin güler yüzlü olması ve kamelyaların kullanılabilir olmaları çok önemlidir. Kamelyalar, tatil yörelerinde de kullanılmaktadır. Özellikle, sahil kenarlarına konumlandırılmaktadır.

           

             Sahilde yürüyüş yapanların, dinlenmeleri ve deniz manzarası seyretmeleri için, etkileyici bir dinlenme alanıdır. Bir diğer kullanım alanı da parklardır. Büyük parklarda, hemen hemen her bölgeye konumlandırılan kamelyalar, insanların dinlenmeleri için üretilmektedir. Kamelyalar aynı zamanda, ortam güzelliği de sağlamaktadır. Dağınık olarak görülen bankların yerine yapılandırılan kamelyalar, hem daha çok oturma alanı hem de görsellik bakımından tercih edilmesinin ilk nedenidir.