Telefon
WhatsApp
Saçaklı Ot Kaplama

Özellikle dış mekân ve plajlarda oldukça sık gördüğümüz malzemelerden birisidir saçaklı otlar. Son yıllarda özellikle otantik dekorasyonun daha popüler olması ile kullanımı ve kullanım alanları da artmıştır.

 

            - Saçaklı ot kullanım alanları: Özellikle tropikal bölgelerin yapılarının çatılarında ve plajlardaki kapalı alanlarda  oldukça fazla kullanılan bir dekorasyon unsurudur. Havuz barların ve plaj barlarının üzerini kapatıp güneş ve yaz yağmurlarından korunmak ve şık bir görüntü yaratmak için oldukça fazla kullanılır. Tropikal bölgelerde yaşayan kişiler, evlerinin çatılarını kaplamakta da bu malzemeyi oldukça fazla kullanmaktadır. Hafif olması ile çökmelere karşı yaralanmaları önlemektedir ve kolay bulunabilmesi ile de zorlanmadan temin edilmekte ve tadilata olanak sağlamaktadır.

 

            Sıcağı ve yoğun güneş ışıklarına karşı çok kuvvetli bir koruyucudur. Bu sebeple plaj şemsiyelerinde de bazı bölgelerde ana malzeme olarak kullanılmaktadır. Özel mülklerde dış alan dekorasyonlarında da  oldukça fazla kullanılan bir yöntemdir. Çardakların üzerine, güneşten korunmak amaçlı balkonların üzerine ve dış mekânların dekorasyonunda oldukça fazla tercih edilen bir malzemedir. Ayrıca iç mekân dekorasyonlarında da tropikal bir konsept yaratmak için kullanılan ana malzemelerden birisidir. Perde amaçlı, duvardan yere kadar dekorasyon amaçlı, bazı mobilyaların dış yüzeylerini kaplama amaçlı ve daha birçok dekorasyon çözümünde kullanılır.

           

            Özellikle saksı kaplaması ile çiçekleriniz çok daha şık ve doğal bir görünüme sahip olacak. Bahçede hayvan kulübelerinde de şık ve korunaklı çözümler üretmek mümkün. Kullanışlı ve esnek yapısıyla birçok dekorasyon çözümünde kullanılan  ile mekânlarda kolay ve ucuz bir şekilde otantik bir görüntü yaratabilir, okyanusların tropikal havasını mekânlarınıza kolaylıkla getirebilirsiniz.

 

            kullanmanın faydaları: Tamamen doğal bir ürün olan saçaklı ot kaplamaları ile her türlü alerjik reaksiyonlara karşı korunmuş olacaksınız. Hafif olması ile dekorasyon sırasında olası yaralanmalara sebep vermeyeceksiniz ve kolaylıkla uygulayabileceksiniz. İlerleyen senelerde deforme olan saçaklı otları kolaylıkla ve ucuz bir şekilde temin edebilirsiniz ve kolaylıkla yenileme yapabilirsiniz. Birçok farklı çeşidi ile her dekorasyonda kolaylıkla uygulayabileceğiniz saçaklı otlar ile hem dış mekânlarınızın hem de iç mekânlarınızın görüntüsüne mucizevi dokunuşlar yapabilirsiniz.