Telefon
WhatsApp
Saz Çatılar

Bahçenize, verandanıza, kulübenize ve kamelyanıza otantik ve deniz kenarında serin bir yaz gününü hatırlatacak bir hava katmaya ne dersiniz? Son zamanlarda popüler olan  her çatı ya da kamelya tipine uygulanabilmesi ve dekoratif görünümüyle dikkat çeken bir ürün. Göl kenarlarından kesilerek elde edilen sazlıklardan ve kamışlardan yapılan bu  doğayla uyum sağlayan bir görünüme sahiptir. Ülkemiz zengin gölleri ile saz ihracat oranı yüksek olan bir ülke. Ülkemizde yeni yaygın olan bu çatıların yeni yaygın olmasının sebebi işçilik ve bakımın yeni yeni öğrenilmiş olması.

 

 Saz Çatıların Kullanım Alanları:

 

            Özellikle lüks otellerde kumsal kenarlarında ya da dikkat çeken beach club ve kafelerde gördüğümüz saz çatılar hem gölge yapması hem de kaliteli ve seçkin görünüşüyle sizin için uygun bir ürün olabilir. Tatil köylerinde kulübelere, pansiyon çatılarında, evlerin çatılarında, plaj kenarlarında ve şemsiyelerde de kullanılabilir. Saçaklı ve saçaksız istediğiniz gibi yapılabilen bu çatılar beşik, kırma ya da düz her çatının ve kamelyanın üstünü örtmekte kullanılabilir. Sizde bu çatılarla adeta Bali'de küçük bir kulübede ya da bir adada plaj kıyısında gibi hissedebilirsiniz.

 

 Saz Çatıların Avantajları:

 

    ısı dengeleme açısından da avantaj sağlamakta. Ayrıca yenilenebilmesi kolay ve pratik olduğu için nemden etkilese bile malzeme kolayca değiştirilebilmesi özelliğiyle bu çatılar oldukça kullanışlı hale gelmekte. Bu özelikleriyle tercih edilen bu çatılar malzemesinin kalitesi ve iyi işçilikle bağlantılı olarak uzun süre dayanabilmektedir. İyi işçilik ve periyodik bakımla bu çatılar nemden ve çürümeden korunabilir. Geleneksel yöntemlerden biri olan çatıyı sazla kaplama sazın yüksek yalıtım özelliğiyle günümüzde de hava koşullarından korunmak için tercih edilen bir tür.

 

            Bu tarz çatıları korumak için iyi bir havalandırma ile evi nemli tutamak ve sürekli bakım gerekmekte. Bu koşullar altında oldukça kaliteli ve dekoratif bir görünüm elde edebilir hem de iklim koşullarına kolayca uyum sağlayabilirsiniz. Saz hem doğal ve hem de yalıtım ve koruma özelliğiyle hem fonksiyonel hem de geri dönüştürülebilir bir ürün. Sizde bu doğa dostu ürünle şık ve konforlu mekânlara sahip olun.