Telefon
WhatsApp
Uzak Doğu Çatıları

Mimari & İnsan

 

             Mimari şehirlerin, milletlerin ve dolayısıyla dünyanın soluğunu oluşturur. Bir canlılıktır. Yaşamın en somut göstergesi ve imzası olan mimari insanın kendini hissetmesini ve varoluş farkındalığını sağlar. Farklı kültürlerin birer vücudunu meydana getirir. İnsan her şeyden önce dış gerçeklikte gördüklerinden yola çıkarak hayal eder. Her şeyden önce gördüğü çevresi ve çevresinden ötesidir. Çevresinden yola çıkarak diğer insanları, diğer fikirleri, diğer sosyal meseleleri ve pek tabii olarak kendini tanır, keşfetme imkânı yakalar.

 

 Bir İmkân Olarak Mimari

 

            Mimari çevreyi oluşturur. Çevreyi estetik biçimde meydana getirir. Bireysel yaşam alanları dahil olduğu gibi tüm kurumsal alanlar da bu çevrenin içerisindedir. İdeal mimari seçim ve mekân tasarımı sunulan kaliteyi artıracağı gibi en ilginç seçimler sizleri kurumunuzu içinde olduğu bölgede yeni bir yüz haline getirir. Dikkat çekici tasarımlar popülasyonunuzu yükselten durumları beraberinde getirir. Mekân tasarımında uygulanacak üslup marka adı olarak kurumunuzu her zaman bir adım öne taşıyacaktır. Zira kurumsal çalışma her şeyden önce bir hizmet kalitesidir. Göze hitap ise hizmet kalitesinin ön koşulu.

 

 Uzakdoğu Tasarımları, Uzakdoğu Çatıları

 

             Uzakdoğu mimarisi bir yalnızca bir kültürün yaşam alanına yansıması değil diğer mimarilerden farklı olarak kültürün yaşamın birebir içerisinde olmasıdır. Uzakdoğu mimarisi,  Avrupa mimari yapısındaki gibi uzamsal, gotik tasarımlı yapıya değil girintili çıkıntılı, asimetrik ve boyut noktasında insanı yaşamın içerisine iten bir düzeydedir.  özellikle dış mekân ve tatil alanlarında kullanıldığında bambaşka bir atmosferi beraberinde getirebilmektedir. Yaz mevsim şartlarına uygun kaliteli standartlarda inşa edilen Uzakdoğu çatıları oval olduğu kadar köşeli hatları, eğrileri ile oldukça sofistike ve farklı çevrelerin elde edilmesini sağlamaktadır.

 

            Kurumsal alanlarda inşası kolay ve hızlı biçimde gerçekleştirilebildiği gibi bireysel alanlarda, kişisel arazilerinizde de  kolayca uygulanabilmektedir. Uzakdoğu ve Çin mimarisi konut, yapı tasarımları üzerindeki etki ve mükemmeliyetinin yanında bahçe ve çevre tasarımlarında dünya çapında büyük bir üne sahiptir. Dış mimaride resim, oyma ve hat sanatları Uzakdoğu mimarisinde detaylı olarak yer eder. Bu görsel çeşitlilik ve detay da dolayısı ile yalnızca estetik bir mimariyi beraberinde getirmez, aynı zamanda büyük bir görsel şölene de imza atar.